Haber

8 Mart Kadınlar Günü ve Cumhuriyetimizin 100. Yıl Dönümüne Özel: Ünlü İsimlerden Duygu Dolu Bir Belgesel

Belgeselleriyle tanınan Nebil Özgentürk, Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümü olan 8 Mart’a özel bir belgesel çekti. Belgeselde Nazım Hikmet’in ‘Kadınlarımız’ şiiri yer aldı. 8 Mart’a yakışır bu şiiri ünlü isimler Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem ve Mehmet Aslantuğ seslendirdi. Belgeselde ünlü isimler de yer aldı. ‘Kadınlarımıza Saygıyla 8 Mart’a’ adlı belgesel büyük beğeni topladı.

birlikte bakalım…

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel şiir klibi hazırlanmıştır. Yönetmenliğini Nebil Özgentürk’ün üstlendiği belgeselde birçok ünlü isim de rol aldı.

Cumhuriyetimizin 100. yılında kadınlarımıza ithaf edilen belgeselde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız da unutulmadı.

Yönetmenliğini Nebil Özgentürk’ün üstlendiği belgeselde Nâzım Hikmet’in Kuvay-ı Nationala Destanı’ndan “Kadınlarımız” şiirini seslendirdi.

Haluk Bilginer, Selçuk Prosedür ve Mehmet Aslantuğ’un seslendirdiği “8 Mart’a Hanımlarımıza Saygıyla” belgeseli. Ayrıca Meltem Cumbul, Salih Kalyon ve Onur Akın gibi oyuncular da belgeselde rol aldı.

Afyon Kula’da çekilen belgeselin görüntü yönetmenliğini Uğur İçbak, müziklerini ise Can Atilla üstleniyor.

Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan belgeselde Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlarımızla ilgili sözlerine de yer verildi.

Yapımı aylar süren eser 7 Mart’ta yayınlandı. ‘8 Mart’a Nazım Hikmet’ten Kadınlarımız’ adlı belgeseli aşağıda bulabilirsiniz. ??

8 MART’A… NAZIM HİKMET’TEN “VE KADINLARIMIZDAN…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu