Haber

Avrupa İşitme Engelliler Kulüpler Arası Basketbol Kupası Bursa’da Yapılacak

Avrupa İşitme Engelliler Kulüpler Arası Basketbol Kupası, 15-18 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında 7 ülkenin katılımıyla Bursa’da düzenlenecek.

Bursa, Avrupa İşitme Engelliler Kulüpler Arası Basketbol Kupası’na ev sahipliği yapacak. Yıldırım Belediyesi Naim Süleymanoğlu yarın başlayacak turnuva öncesi Spor Külliyede toplanan düzenleme kurulundan; Yıldırım Belediyesi Başkan Yardımcısı Selim Yolgeçen, Bursa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Hayri Aydın, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Abdurrahman Dağ, İşitme Engelliler Federasyonu Başkan Vekili Kasım Avcı, Yıldırım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Demirci, Gürsü Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Mümin Ceylan, Engelliler Spor Kulübü Başkanı Münasip Dursun ve Düzenleme Kurulu Başkanı Bülent Dursun, turnuvanın detaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada, uluslararası turnuvanın Bursa’da düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğumuz ifade edilerek; ’15-18 Kasım 2023 tarihleri ​​arasında düzenlenecek olan Uluslararası İşitme Engelliler Basketbol Federasyonu (DIBF) Avrupa Kupası, Avrupa İşitme Engelliler Kulüpler Arası Basketbol Kupası’na Bursa’da ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Etkinliğe ev sahipliği yapmak için üç farklı ülke başvuruda bulundu ancak DIBF yetkilileri Yerinde incelemelerde bulunan ekip, etkinliğin Bursa’da yapılmasına karar verdi. Almanya, İtalya, Ukrayna, Polonya, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye’nin katılımıyla erkeklerde 7, kadınlarda 5 takımın mücadele edeceği bu değerli organizasyonun, Avrupa kulüpleri arasında işitme engelliler basketboluna büyük bir teşvik olacağı belirtildi. .

‘Büyük zafer’

Açıklamada, uluslararası organizasyona ev sahipliği yapmanın Türkiye ve Bursa için önemli bir kazanç olduğu vurgulanarak; ‘Bu değerli turnuvanın organizasyonuna destek vererek; Bursa Büyükşehir Belediyemize, Yıldırım Belediyemize, Gürsu Belediyemize, Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanlığımıza, tüm kamu kurumlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ederiz. “15 Kasım saat 19.00’da gerçekleştireceğimiz açılış törenimize tüm Bursalıları davet ediyor, tüm sporcu, antrenör ve yöneticilere müsabakalarda başarılar diliyoruz.” Öte yandan organizasyondaki ilk müsabakanın açılış töreninin hemen ardından Bursa Yıldırım İşitme Engelliler Spor Kulübü ile Yunanistan’ın Patras İşitme Engelliler Spor Kulübü arasında yapılacağı belirtildi. -BURSA

haber-ozalp.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu