Haber

Batman Belediyesi Zabıta Ekipleri Kayıp Altın Kolyeyi Buldu ve Sahibine Teslim Etti

Batman’da pazarda altın kolyesini kaybeden vatandaş, polis ekiplerinden yardım istedi. Batman Belediyesi zabıta ekipleri altın kolyeyi bularak sahibine teslim etti.

Haftalık alışverişini yapmak için Bahçelievler Mahallesi’ndeki pazara giden vatandaş, kısa sürede boynunda kolye olmadığını anladı. Markette polis personelinden yardım isteyen vatandaş için Batman Belediyesi zabıta ekipleri harekete geçti. Pazarcılar Derneği’ne kayıtlı çarşı esnafıyla ‘kayıp takılar’ hakkında tek tek bilgi veren ekipler, daha önce oluşturdukları whatsapp seti üzerinden kayıp altınların bulunduğu bilgisine ulaştı.

Bulunan ziynet eşyası, vatandaşın verdiği detaylı bilgilerle eşleşince polis ekipleri ihbarla ziynet eşyasını kişiye teslim etti.

“Kolyemi getirenler gerçekten helal süt emdiler”

Bulunan ziynet eşyasının hem maddi hem de manevi açıdan büyük değer taşıdığını belirten vatandaş; “Mücevherimin bu kadar kısa sürede bulunması takdire şayan. Allah bin kere razı olsun. Hakikaten helal süt içtiniz. Bu devirde ziynet bulup sahibine iade etmek çok nadir oluyor. Doğrusunu söylemek gerekirse kaybettiğim altınlardan ümidimi kesmiştim. Beni güldürdünüz, Allah sizi güldürsün” dedi. – YARASA ADAM

haber-yakutiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu