Haber

Bazı Maçların Galibiyetten Daha Değerli Anları Vardır…

Ayvalıkgücü Belediyespor ile 1966 Edremitspor’un yaralarımızı hep birlikte sarmak ve tüm gelirlerini beyin sarsıntısından etkilenen vatandaşlarımıza bağışlamak amacı ile organize edilen dostluk maçında; Oyuncularından teknik direktörlerine ve seyircilerine kadar herkes kısa sürede tek yürek oldu.

Karşılaşmayı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve her iki belediyenin meclis üyeleri izledi. Kahramanmaraş ve Hatay depremlerinin ardından tüm Türkiye afetzedeler için tek yürek olurken, Balıkesir’in Ayvalık ilçesi de yüzyılın afetinin yaralarını sarmak için anlamlı bir yarışa ev sahipliği yaptı.

Ayvalık Hüsnü Uğural Stadı’nda gerçekleşen karşılaşmada, ezeli rakip ve dostluk içinde olan iki takımın taraftarları, tribünlerde ‘Türkiye tek yürek’ sloganları attı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, ülkemizin 10 ilini etkisi altına alan Cumhuriyet döneminin en büyük felaketinin yaşandığına vurgu yaparak, “Bu depremlerde çok canımızı kaybettik. Acımız büyük. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Bu duygularla böylesine anlamlı bir müsabaka düzenleme teklifimize olumlu yanıt veren Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a ve her şeyin gerçekleşmesini sağlayan 1966 Edremitspor kulüp yöneticileri ile Edremit ve Ayvalık halkına şükranlarımı sunuyorum. maçın biletleri satıldı.”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da afetin yaralarını sarmak için düzenlenen yarışmanın örnek teşkil etmesi temennisinde bulunarak, “Türkiye depremzedeler için tek yürek oldu. Büyük bir camia olan spor camiası da bu duruma elbette kayıtsız kalamazdı. Böylesine anlamlı bir maç için teklifte bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e teşekkür ederiz. Böyle bir etkinliği düzenleyerek taraftar desteği ile ortaya çıkan bu ortak enerjinin aynı şevkle devam edeceğine inanıyorum.”

Ayvalıkgücü Belediyespor Kulüp Lideri Mehmet Babayiğit, 1966 Edremitspor Kulüp Lideri Tümdeniz Çelebi ve Ayvalıkgücü Belediyespor Teknik Müdürü Mehmet Yıkılmazdağ da afetzedeler için böylesine anlamlı bir düzenleme içerisinde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habermurgul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu