Ekonomi

Borsa İstanbul haftanın son iş gününe yükselişle başladı

Investing.com – BIST 100 endeksi güne %0,16 artışla 7.453,42 puandan başladı.

BIST 100 ilk süreçlerde alımlar görürken 7 bin 500 puana kadar yükseldi. BİST 100’de dünkü süreçlere satıcılar hakim oldu. Günün ikinci yarısında 7766 puanla zirveden başlayan satışların ardından endeks günü %2 düşüşle 7.441 puanda kapattı. BIST 100’ün günlük işlem hacmi 203,1 milyar TL oldu. Böylece endeksin işlem hacmi toplam hacmin %75,38’ini oluşturdu. BIST 100’de dün 17 hissenin değeri yükselirken, 83 hissenin fiyatı düştü.

Güne hafif pozitif başlayan Borsa İstanbul’da bina, teknolojiVe basit metallergüne artı ile başlayan bölümlerin başında yer aldı. faktoring , açılışta %2,5’e yakın düşüşle en çok gerileyen segment oldu. daha sonra iletişim, elektrikVe turizmgelmek. BankalarVe Holdingşube güne yatay başladı.

BİST 100’de güne hızlı başlayan hisseler

BİST 100 endeksinde güne alıcılı başlayan hisse senetlerinin başında; AĞOL, BRSANVe GENELgelmek. GWIND, TUKAŞVe AKCNSÖte yandan güne negatif başlayan hisselerden oldu.

borsa istanbulkarşısında TETMT, RUBNSVe Arzumaçılışta tavan fiyata ulaştı. PRZMAtaban fiyata kadar ERSÜVe SEKFKilk saatte en çok gerileyen pay oldu.

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

haber-marmaraereglisi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu