Haber

Çeşme Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılını Kutladı

İzmir Çeşme Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında yürüyüş düzenledi. Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılını yüreklerimizi aşan bir sevinçle, sokaklara taşan bir coşkuyla, sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağımız büyük bir gururla kutluyoruz.”

Çeşme Belediyesi, Cumhuriyetin 100 yılı kapsamında ilçede etkinlikler düzenledi. Musalla Mahallesi 16 Eylül Parkı’ndan başlayan yürüyüş, ellerinde bayrak ve meşalelerle binlerce vatandaşın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü. Yürüyüşe Çeşme Belediye Başkanı Muammer Ekrem Oran, eşi Nuriş Oran ve oğlu Nazım Çetin Oran da katıldı. Yürüyüş boyunca bando eşliğinde yürüyüşler yapıldı.

“BU GÜNÜ 15 YIL ÖNCE HAYAL ETTİM”

Ayrıca Cumhuriyet kutlamaları kapsamında Başkan Oran tarafından ilçeye kazandırılan Çeşme Kent Hafızası Müzesi’nin de açılışını yaptı. Oran, burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Cumhuriyet’in 100. yılını yüreklerimizi aşan bir sevinçle, sokaklara taşan bir coşkuyla, sonsuza kadar kalbimizde taşıyacağımız büyük bir gururla kutluyoruz. Bu günü 15 yıl önce hayal etmiştim ve hissediyorum. Böyle bir günde Kent Hafızası Müzesi olarak bu binayı Çeşme’ye kazandırmanın gururu ve mutluluğu.” Yaşıyorum.”

DALYAN SOĞUK HAVA DEPOSU

Cumhuriyetin 100. yılında birçok açılış gerçekleştiren Önder Oran, Dalyan’da Su Ürünleri Kooperatiflerinin kullanacağı Soğuk Hava Deposunun da açılışını yaparak, “Balıkçılarımıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

haber-eskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu