Haber

Erdoğan: Seçimleri sosyal medyadaki Trol Orduları değil, sandıktaki halk kazanır. Kemal Bey Bu İşleri Bırakın Mücadelenizi Genç Yaşınızda Verin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün katıldığı TVNET canlı yayınında, “Sınır ötesi operasyonlarımız bitmedi, sadece doğru zamanı bekliyoruz” dedi. Erdoğan, “Sosyal medyadaki trol orduları değil, sandıktaki halk seçimi kazanıyor. Sandıkta yenileceklerini anlayınca sosyal medya manipülasyonlarına sarıldılar. … Yöntemleri görüyorsunuz. şeytanın bile aklına gelmez bunun adı dolandırıcılık değil mi hırsızlık değil mi bir de genç olarak emeğinizi verin hani kardeşleri farklı ülkelerde seçimleri etkilemek için yanlış algı operasyonları yapmışlar hani. dışardan bizim muhalefete de bu istihbaratı veriyorlar suçüstü yakalandıklarında üstünü örtmek için kalkıyorlar bize iftira atıyorlar meslektaşlarımı tehdit ediyorlar halbuki hile yapıyorsun kahretsin dezenformasyon sende var Algı operasyonları” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TVNET canlı yayınına katıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“14 MAYIS SEÇİMİ BİR DÖNÜM NOKTASI OLACAK”

“Seçime kadar mitinglere yavaş bir tempoda devam edeceğiz. Milletim şu anda 14 Mayıs’ı dört gözle bekliyor. Elbette her şeyi hep yaşadık. tarihi dönüm noktası.Yeni atılımlar yapacağımız Türk Yüzyılının mihenk taşı olarak görüyoruz.Sadece biz değil tüm dünya bu seçimleri ayrı bir önemsiyor.Türkiye ile hesaplarını kapatamayanlar da gözünü dikmiş durumda. 14 Mayıs

Bunu PKK’dan FETÖ’ye falan derken Kandil’in bir dayanak verdiğini görüyorsunuz. Kandil dışındaki tüm terör örgütlerinin başındakiler onları destekliyor. Bunlar milletimin bir kenara bırakacağı durumlar değil. 14 Mayıs’ta gerekli cevabı verecek. Bu iş bitmedi, Batı medyası gücünü bırakıp Türkiye’deki seçimleri ana gündem maddesi haline getirdi. Sürekli Kemal Bey’i pohpohluyorlar. Neden? Sebebi nedir? Türkiye’yi batıya teslim sözü verdiler. BBC’ye Batı’dan iyi iş çıkarması için “Batı ile bağlara öncelik vereceğiz” dedi. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musun? Bu, ‘Türkiye’nin değil, Batı’nın çıkarlarını önceleyeceğiz’ mesajı çok net. Bugüne kadar bu ülkeyi siyasi ve ekonomik zincirlerinden kurtarmak için mücadele ettik ve çok şükür sonuç aldık. Şimdi bu Kemal Bey kendince bir jest yapıyor, birilerine ‘Türkiye’yi tekrar size bağımlı hale getireceğiz’ diyor. Tıpkı formda olduğu gibi İngiltere merkezli bir başka dergi de ‘Erdoğan gitmeli’ haberini yapıyor. Erdoğan’ı devirmeye çalışanlar kimler? Terör örgütleri, FETÖ’cüler, emperyalistler, ‘Erdoğan gitmeli’ diyorlar çünkü biz bu milleti boş yere muhtaç etmiyoruz. Piyon olarak kullandıkları terör örgütlerine nefes aldırmıyoruz diye ‘Erdoğan gitmeli’ diyorlar. Avrupa’da bu teröristlerden herhangi biri var mı? Orada mı kaldılar? Orada mı saklanıyorlar? Saklanıyorlar.

Peki, kimlerin gelmesini istiyorlar? Aksini vaat eden Kemal Bey’in gelmesini istiyorlar. Halkım çok güzel bir şekilde hesabını soracak.

“İSTANBUL BENİM AŞKIM İSTANBUL’U ÜÇÜNCÜDEN KURTARIZ”

Bildiğiniz gibi hep İstanbul aşkım derim. Siyasete İstanbul’da başladım ve yine İstanbul belediye başkanlığı yaptım. İstanbul’u susuzluktan kurtardık. Çöp, çukur, çamur bu dertlerden kurtulduk. Peki biz İstanbul’u kimden satın aldık? CHP’den aldık. Orada benden önce CHP vardı. Milletimiz İstanbul’u bize teslim ettiler. Onlardan sonra İstanbul başka bir İstanbul oldu ondan sonra.

Biz de uygun alanda miting yapıyoruz. Çünkü beyler Yenikapı Bölgesi’ni başta AK Parti olmak üzere Cumhur İttifakı’na vermekte rahat değiller. Maltepe’de de yaparlar diye düşünüyorum güzel olur.

“SINIR ÖTESİ OPERASYONLARIMIZ BİTMEDİ, SADECE DOĞRU ZAMANIN BEKLİYORUZ”

Sınır ötesi operasyonlarımız bitmedi, sadece doğru zamanı bekliyoruz. Orada umduğunu bulamayanlar bu sefer bize sundukları bir tablo üzerinden senaryolarını hayata geçirmeye çalıştılar. PKK’dan FETÖ’ye kadar tüm terör örgütlerinin 14 Mayıs için heyecanlanması ve öne çıkmasının nedeni budur. Dikkat ederseniz Kandil ne diyor, Pensilvanya ne diyor, siyasetçi görünümlü terörist elebaşları ne diyor, Kemal Bey de aynısını söylüyor. Neredeyse her gün onlara bu resmi sorduk. Bugüne kadar ağızlarından ‘PKK terör örgütüdür’ sözünü duymadık. Kemal Bey, hadi ‘PKK terör örgütüdür’ deyin, niye diyemiyorsunuz? O söyleyemez. Bir gün ‘hapistekileri bırakacağım’ diyor, ertesi gün ‘Yurtdışındakiler özgürce Türkiye’ye dönecek’ diyor. Son günlerdeki telaşları, pazarlıklarının ortaya çıkmasından kaynaklanıyor.

Terörle bizim için uğraşın, 14 Mayıs’tan öncesi ve sonrası yok. Bu mücadele, Türkiye’nin Asrın Yürüyüşü’nün önündeki tüm engelleri aşıncaya kadar devam edecektir. Seçim öncesi ve sonrasında herhangi bir terör eylemi veya provokatif olayın yaşanmaması için güvenlik güçlerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor.

O mitingde terör lideri Öcalan ve terörist yanılgısı Demirtaş lehine sloganlar atıldı. Hatta ‘Dişe diş, kana kan’ gibi terör örgütü PKK’yı destekleyen sloganlar atıldı. Bu yer nerede? türkiye Bu yer nerede? kamyonet. Peki burada kim var? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı burada bir konuşma yapıyor. Diğer siyasi parti liderleri burada konuşmalar yapıyor. Kana diş için böyle bir slogana nasıl izin verilir? Elbette bu durum karşısında güvenlik birimlerimiz üzerine düşen görevi yapmıştır ve yapmaktadır. Peki CHP’li Kemal Bey’den bu görüntülere bir itiraz oldu mu? Hayır. Aksine CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızı da rahatsız eden bu manzara Kılıçdaroğlu ve çalışma arkadaşlarını oldukça sevindirmiş görünüyor. O kadar memnunlar ki terör örgütünün paçavralarını silkeleyenlere terör örgütü alametiyle karşılık veriyorlar.

Seçim günü yaklaşırken tüm boyalar dökülüyor. Bir terör örgütüne ortak oluyorsanız, pazarlık yapıyorsanız, onun markasına sahipseniz onun emellerine ortak oluyorsunuz demektir. Terör örgütü onları adeta kendisine benzetmiştir. Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim. Bu kadar kolay. Hepsi terör örgütünün jargonuyla konuşmaya başladı. Öyle bir durum ortaya çıktı ki inanılır gibi değil. Birileri terör örgütü işareti yapıyor, obur kürsüden kurşun sıkıyor. Bu yer nerede? Parlamento.

“TEKNİĞİNİZE UYGUN HER ANKET, ZATEN ÖNDE OLDUĞUMUZU GÖSTERİYOR”

Tekniğe uygun olarak yapılan her anket, önde olduğumuzu gösteriyor. Hem cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimlerinde hiç tereddüt etmeden öndeyiz. Milletimiz 21 yıldır iş ve hizmet siyasetinin çok iyi söz sahibi olmuştur. Tekrar yapacak. Kimin yaratıcı ve yenilikçi, kimin yıkıcı ve modası geçmiş olduğunu vatandaşım çok net görüyor. Ancak bu seçimlerin bir özelliği vardır. Büyük bir deprem felaketi ile karşı karşıya kaldık. 11 ilimiz bu sarsıntıyı yaşadı. Sallanan bölgenin halkı birçok yere gönülsüzce göç etmek zorunda kaldı. Doğal olarak bu da şehirlerin boşaltılması anlamına geliyor. Bunları mümkün olduğunca konteyner kentlerle telafi etmeye çalışıyoruz. Şehirlerine dönenler var. Başka illere giden vatandaşlarım da kayıt yaptırarak vesaire oylarını orada kullanmaya çalışacaklar. Özellikle kamuoyunu inceliyoruz. Oylamamızı meydanlarda yapıyoruz. Meydanlar Cumhur İttifakı ve AK Parti’nin üstünlüğünü haykırıyor. Az önce söylediğim gibi bugün 130 bin kişi Erzurum Meydanı’ndaydı. Aynı şekilde Van bugün yine 50 binin üzerindeydi. Her zamanki gibi, tüm bunlar bir şeyi gösterir. Meydanların dilini yeterince bildiğimi söylediğim konu bu. Bakın bu gördüğünüz yer İzmir. Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olduğu yer E İzmir değil mi? Peki Kılıçdaroğlu belediyesinin İzmir’de yaptığı bir hizmet var mı? Hayır. Orada da çöp, çukur, çamur. Susuzluk. Körfez şu anda rezalet kokuyor.

Masa başı anketlerle, sosyal medya kampanyalarıyla seçim kazanılamayacağını Sayın Kemal Bey ve yoldaşları bir kez daha anlayacaklardır. Bunu 14 Mayıs’ta ana muhalefetin açıkladığı yalanlarla dolu anketlerin yalan olduğu zaman görecek. 21 yıldır her seçim öncesi masa başı anketlerinde hep birinci oldular. Ancak seçim sonuçlarının hiçbiri bu kadar iyi olmadı. Yaptığımız bilimsel araştırmaların sonuçlarını bildiğimiz için bu saçmalıkların hiçbirini unutmadık. Milletim sandıkta hep AK Parti’ye, şahsıma zafer kazandırdı. AK Parti gönüllerin partisidir. CHP ise boktan anketlerin, algı operasyonlarının partisidir.

“DİJİTAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPILAN SAHTE ANKETLER DE VAR”

Ortalıkta dolaştırdıkları havayı fake hesaplarla sosyal medyada yayıyorlar. Hesaplarını devraldıkları insanları nasıl dolandırdıkları da ayıplarına yazıldı. Kurdukları düzen ortaya çıkınca o rakamlar çöp oldu. Tıpkı bunun gibi anket firmaları da onlara para karşılığında güzel sonuçlar veriyor. Dijital ortamda yaptıkları geçersiz anketler de var. Orada yine trol hesaplar üzerinden kendi lehlerine sonuçlar çıkararak algı oluşturmaya çalışıyorlar.

Seçimleri sosyal medyadaki trol orduları değil, sandık başındakiler kazanır. Sandıkta yenileceklerini anlayınca sosyal medya manipülasyonlarına sarıldılar.

Onlar ne yapıyor? Sandık güvenliğine gölge düşürmek için bir düzen kurdular. Saçma sapan bir haber makinesi gibi üretim yapıyorlar. Sahte isim ve hesaplar oluşturarak sosyal medyada 40 milyon kişiye ulaşan bir ağ oluşturdular. Bu kelime. 40 milyon kişiye nasıl ulaşırsınız? Peki bu ne anlama geliyor? Anne kucağındaki çocuklar da bu 40 milyona dahildir. Bu tür bir saçmalık mı? Dışarıda milyonlarca insan var gibi görünüyor, ancak bu hesapları yalnızca birkaç kişi kullanıyor. Bu hesaplardan provokasyona yol açacak her türlü fitne, dezenformasyon ve böbürlenmeyi yapıyorlar.

“MBB KEMAL BU İŞLERE BAKIN VE ADAMINIZLA MÜCADELESİNİ VERİN”

Bu trol ordusu Kemal Bey için çalışmaktadır. Para da veriyor. Bunlarla güya milletin kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Orman yangınlarında, depremlerde ve diğer bazı hassas dönemlerde bu hesaplar her türlü fitne ve fitneyi ortaya çıkarmıştır. Örneğin depremzedeymiş gibi davranarak insanları kandıran binlerce tweet attılar. Ayrıca ‘köleleştirilmiş hesaplar’ adı verilen hesapları da etkinleştirirler. Burada da bir şekilde gerçek kişilerin hesaplarını çalıyorlar. Bunlar aynı zamanda çağdaş hırsızlardır. Sonra kendi propagandalarını yapıp hesap sahibi fark etmeden siliyor. Sosyal medya kullanıcıları bunun farkında bile değil. Şeytanın bile aklına gelmeyecek teknikler görüyorsunuz. Bunun adı dolandırıcılık değil mi? Bunun adı hırsızlık değil mi? Kemal Bey bırakın bu işleri bir delikanlı olarak emeğinizi ortaya koyun. Biliyorsunuz ağabeyleri farklı ülkelerdeki seçimleri etkilemek için yanlış algı operasyonları yaptılar. Bu istihbaratı bizim muhalefetimize dışarıdan veriyorlar. Ordinary suçüstü yakalandığında üzerini örtmek için ayağa kalkıyorlar, bize iftira atıyorlar ve meslektaşlarımı tehdit ediyorlar. Ancak, hile sizde. Kahretsin, sende dezenformasyon var. Algı operasyonlarınız var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
bratca.com istanbul escort ajansı
istanbul eskort