Ekonomi

MicroStrategy 3. çeyrekte zarar açıklarken BTC varlıklarını artırmaya devam etti

Investing.com – MicroStrategy Yönetim Kurulu Lideri Michael Saylor, son gönderilerinde şunları söyledi: Bitcoinsatın aldıklarını paylaştı.

Gönderiye göre MicroStrategy, yılın 3. çeyreğinde 6.067 Bitcoin satın alarak bilançosundaki toplam kripto para miktarını 158.400’e çıkardı. Saylor ayrıca şirketin ekim ayında 155 BTC daha satın aldığını duyurdu.

Ayrıca şirket, üçüncü çeyrek kar raporunda, geçen yıla göre %3 artışla 129,5 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Ancak gelirdeki kısmi artışa rağmen yazılım şirketi 25,2 milyon dolar işletme zararı ve 143,4 milyon dolar net zarar bildirdi.

Önceki çeyrekte ise MikroStrateji 6 milyon dolar faaliyet karı elde etmesine rağmen net 27 milyon dolar zarar açıkladı. Zarara neden olan kalem ise 109,6 milyon dolarlık vergi karşılığı oldu.

Öte yandan piyasanın en büyük Bitcoin varlığına sahip kurumsal şirketi MikroStrateji bilançosunda yer alan 158.400 BTC’den 900 milyon dolar kar elde ettiğini bildirdi. Şirket, Bitcoin fiyatının düştüğü dönemde rutin olarak BTC almaya devam ederken, kripto varlıkta maliyetini düşürmeye devam etti ve bu stratejik atılım sonucunda son dönemde yaşanan yükselişle birlikte kripto varlık üzerinden kağıt üzerinde kar elde etmeye başladı. .

MicroStrategy, 2020 yılındaki boğa döneminin ilk aşamasında gerçekleştirdiği 250 milyon dolarlık dev Bitcoin alımıyla piyasayı ateşleyen kurumlardan biri oldu. Şirket, sonraki dönemlerde de Bitcoin boyutunu, fiyatı ne olursa olsun düzenli olarak artırmaya devam etti. varlık.

Şirketin hisse fiyatı 3. çeyrekte açıklanan zarardan pek etkilenmemiş gibi görünüyor. MSTR Ekim ayında %30’un üzerinde değer artışı kaydederken, bu hafta yaklaşık %5’lik değer artışıyla 426 dolardan işlem görüyor.

hakkındaki son paylaşımında

baskaleajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu