Yaşam

Sezona Hırslı Bir Başlangıç ​​Yapmaya Hazırlanan ‘Sipahi’ Karakterlerini Tanıyalım

SHOW TV ekranlarında yayınlanmaya hazırlanan Sipahi dizisi kısa sürede gündem oldu. Dönemi oldukça tezli bir şekilde başlattığı varsayılan üretim araştırmaları da ivme kazandı. Başrolünü ünlü oyuncu Kaan Yıldırım’ın paylaştığı Sipahi bu akşam ilk bölümüyle seyirci karşısına çıkacak.

Kısa sürede tüm dikkatleri üzerine çeken Sipahi dizisinin karakterlerini yakından tanıyalım.

Düşük reytingler nedeniyle ekranlara veda eden birçok yapım oldu. Yayın ömrü sona eren dizilerin yerini yeni yapımlar alıyor. Yapımcılığını CNP Sinema’nın üstlendiği Sipahi dizisi de bu yapımlardan biriydi.

Yayına başlamak için saatleri sayan Sipahi dizisinin yönetmen koltuğunda Hakan İnan oturuyor. Yapımın senaryosunu Ali Doğançay kaleme alıyor.

Başrollerinde Kaan Yıldırım, Özge Gürel ve Kerem Alışık’ın yer aldığı aksiyon ve zeka yapımı, hem güçlü oyuncu kadrosuyla hem de merak uyandıran konuşmasıyla gündemdeydi.

İlk bölümü 12 Aralık 2022’de yayınlanacak olan Sipahi dizisinin karakterlerini tanımaya ne dersiniz?

Korkut Ali Türkoğlu (Kaan Yıldırım)

Korkut Ali, MİT tarafından eğitilmiş zeki, başarılı ve pervasız bir istihbarat görevlisidir. Zeki ve çalışkan Ali, dedesinin izinden gitmek istedi ve ağır eğitimlerden başarıyla geçerek MİT’te çalışmaya başladı. Korkut Ali, zekası ve dikkati sayesinde Avusturya’da izlediği bir adamın telefon bilgilerine gözünün önünde ölse de ulaşmayı başarır. Bu operasyonda tanıştığı ve güvenliğini sağlamak için kimliğini saklamak zorunda kaldığı Terörle Mücadele Komiseri Canan’dan etkilenen Ali, duyguları ve vahşi görevi arasında istikrarı sağlamaya çalışır. Korkut Ali, telefonda beliren ve terör saldırılarında parmağı olan Habtor Bin Said ve Goran Losic’i bulup durdurmalıdır. Geçmişte Habtor’la çalışmış eski bir MİT çalışanı olan Yıldırım, geri dönüp Korkut Ali’nin yanına götürüldüğünde kendisini geçmişle bağlantılı bir intikam hikayesinin içinde bulur.

Canan Doğan (Özge Gürel)

Ailenin en büyük kızı Antalya’da doğup büyümüştür. Bir kız kardeşi var, o. Anne ve babası boşandıktan sonra İstanbul’a yerleşmişlerdir. Kız kardeşinin ikinci annesidir, her zaman gözetim altında ve dikkatlidir. Başarılı bir polislik geçmişi olan Canan’ın girdiği tüm operasyonlar başarıyla sonuçlanmıştır. En büyük öfkesi adaletsizliktir. Ali’nin aksine oyunun başarısına inanan ve disiplinin her şeyin başı olduğunu söyleyen biridir. Canan’ın önceliği mesleğinin ve vatanının güvenliği olduğu için, özel hayatına karışan kişiler buna fazla dayanamaz. Canan da Ali ile tanışana kadar aşkı düşünmez ama Ali oyununu değiştirir. Canan görev başındayken kontrollü olmaya çalışsa da çoğu zaman pervasızca davranır. Bu bakımdan Ali ile ortak bir özelliği vardır. İlk başta dirense de zamanla Ali’ye olan hislerini kabul edecektir.

Yıldırım Bozok (Kerem Alışık)

Uzun yıllar Milli İstihbarat Teşkilatında görev yapan ve büyük başarılara imza atan Yıldırım Bozok. Eşinin Habtor Bin Said tarafından öldürülmesinin ardından düzenlenen operasyonda Habtor’un öldürüldüğünü düşünür ve Sapanca’daki evine çekilir. Ada adında bir kızı olan Yıldırım, bu olaydan sonra her gün kızıyla bağlarını koparır. Kendisi için kurduğu huzurlu dünyada her şeyden uzak yaşarken, Ali’nin gelip Habtor’un hala hayatta olduğunu söylemesiyle bu sistem değişir. Habtor’un vatan üzerindeki hain planlarını sürdürdüğünü öğrenen Yıldırım, görevinin başına döner. Kendini kontrol etmesini çok iyi bilen Yıldırım, Habtor söz konusu olduğunda kontrolünü kaybetmenin ve doğru bir karar vermenin tam ortasındadır. Yıllarca unutamadığı karısının aşkını yüreğine gömen Yıldırım, aşkını Narin’le yad eder.

Goran Losic – Thomas Hartman (Sinan Tuzcu)

Sırp bir iş adamının tek oğlu ve milyarlarca dolarlık varlığın tek varisi. Güç ve para her zaman yanında olduğu için kendisini doğuştan seçilmiş biri olarak gören Goran, dünya çapındaki işlerinde Thomas Hartman adını kullanacaktır. Hartman olarak ailesi büyük bir vakıf kurdu ve Goran, Thomas’ın yerini aldı. En çok kullanılan maşa Habtor Bin Said’dir. Goran, dünyayı yönetmek amacıyla çok güzel bir manipülatördür. Acımasız ve ölçülü yapısı sayesinde masum insanları kolayca öldürmeye karar verir. Hartman Vakfı’nın eğitmenlerinden Narin ile tanıştıktan sonra hiçbir konuda rakipsiz olmadığını anlar. Narin, Yıldırım’a aşıktır. Türklerin amansız düşmanı Goran için farklı kulvarda bir Türk ile savaş başlamıştır. Narin’i Yıldırım’dan almaya çalışırken yüzündeki maskeyi düzgün bir şekilde sarmak zorundadır.

Ezgi Sancak (Başak Gümülcinelioğlu)

Bosna-Hersekli Boşnak kızı Ezgi, Bosna Savaşı’nda ailesini Srebrenist katliamında kaybetmiştir. Ali’nin dedesi Fahrettin’in de içinde bulunduğu Türk ekibi tarafından Türkiye’ye getirilir ve bakılır. Ezgi, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birinde Psikoloji okudu. Fahrettin’i dedesi gibi seven Ezgi, Ali’nin yolundan giderek MİT’e katıldı. Çok iyi dövüşen ve güçlü bir karaktere sahip olan Ezgi için duygusal zayıflığa yer yoktur. Dışarıdan demir sınırları varmış gibi görünen melodi, yalnız kalınca duygulanır ve ailesinden geriye kalanları arar.

Habtor Bin Said (Erkan Bektaş)

İran’da büyümüş, Arap asıllı, Ortadoğu’nun acımasız, berbat bir adamıdır. Goran’la tanıştıktan sonra, gözünü şüphe götürmez bir şekilde Orta Doğu’dan başka ufuklara diker. Aklına koyduğunu yapan zeki, acımasız bir adam olan Habtor, Goran’ın en güçlü maşasıdır. Goran, tüm kötü hamleleri için Habtor ve adamlarını kullanır. Habtor Ortadoğulu olmasına rağmen kendini batılı olarak görmekte ve bu yaptıklarının ardından eşiyle yeni bir hayat planlamaktadır. Ancak bu esrarengiz adamın geçmişte Yıldırım ile kapatılmamış bir hesabı vardır. Yıldırım, Habtor’un yaşadığını öğrenince Habtor bir köşeye sıkışmaya başlar. Kızı Dora’nın hastalığı ve eşi Jasmin’in gidişi Habtor’un da hata yapmasına neden olur. Goran ise hata kabul etmeyen üstün bir akıldır. Habtor’un Goran’la olan çatışması onun yalnız kalmasına ve hatalar yapmasına neden olur.

Kemal Yörükoğlu (Nurettin Sönmez)

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın İzmirli büstü. İri vücudunun arkasında çok hassas ve duygusaldır. O bir karamsar ama her zaman analiz bulur. Fiziksel olarak takımdaki en güçlü adam ama bir o kadar da kırılgan. Kemal en çok eşi Meral’den çocuk sahibi olamamasına üzülür. Meral ile birlikte, bir terör baskınında şehit olan meslektaşı Ferhat’ın yetim kalan bebeğini evlat edinmek için elinden geleni yapacaktır. Bu süreçte Meral ve mesleği tam ortasında zorluklar yaşamaya başlayacaktır.

Yusuf Çetin (Çağdaş Onur Öztürk)

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın başarılı üyelerinden biridir. Karadeniz aksanı olmasına rağmen görev sırasında aksanını çok düzgün bir şekilde gizler. Evli ve uygun bir aile babası olan Yusuf’un en büyük korkusu vatanından sonra ailesinin zarar görmesidir. Ekip arkadaşlarını çok seven ve aynı zamanda onlarla ilgilenen Yusuf, tehlikeli görevlerde Karadenizlilere özgü zekasıyla kötü durumları kendi lehine çevirir. Çok dikkatli bir gözlemci ve çok detaycı bir insan olan Yusuf, ergenlik çağındaki çocuklarının çektiği acıları ve ailesinin içine sızan tehlikeyi çok geçmeden fark edecek ve onlarla baş etmek zorunda kalacaktır.

Esra Çetin (Favori Okuyucu)

Joseph’in karısı. Bir yandan ergenlik çağındaki kızı ve oğluyla uğraşırken bir yandan da kendi işini kurmaya çalışmaktadır. Kocasına ve çocuklarına çok düşkün bir Karadeniz hanımı. Mütevazı bir hanımefendi gibi görünse de damarları tutulduğu zaman çok yavaş davranır. Kızının ve oğlunun yanlış seçimleri yüzünden zorluklar yaşamak zorundadır.

Merak Yörükoğlu (Elit Andaç Çam İnan)

Meral, Kemal’in acil doktoru olan eşidir. Kendisi çok başarılı bir hekimdir. Hayatındaki en değerli kişi olan Kemal’i çok seven ve ondan bir çocuk sahibi olmak isteyen Meral, babasız kalan Çınar’ı evlat edinmeyi çok ister. Aynı zamanda Kemal’in öldürülen arkadaşının bebeği Çınar’ı da emanet olarak görmektedir. Çınar’ın annesi olmasının önünde engeller çıkacaktır ve Meral tüm bunlarla mücadele edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu