Yaşam

Yapımcılığını Raif İnan’ın üstlendiği Akif Dizisi İzleyicilerle Buluşuyor!

Yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Uzunok’un üstlendiği ‘Akif’ dizisi için geri sayım başladı. Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatacak olan dizi çok yakında TRT’nin dijital platformunda yayınlanacak. Başrollerini Fikret Kuşkan, Özge Borak, Ertan Saban, Erdem Akakçe, Adnan Biricik, Taha Baran, Gökçe Akyıldız, Şifanur Gül ve Sevgi Temel’in paylaştığı proje 13 bölümden oluşacak.

‘Dönemin ruhunu yansıtan proje’

Diziyle ilgili fikirlerini dile getiren Raif İnan, “İstiklal marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatını bizlere ulaştırmanın yanı sıra o dönemin ruhunu yansıtan projeyi Türkiye’ye sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Böylesine önemli bir karakterin hayatını aktarmak ve birbirinden değerli sanatçıları aynı dizide buluşturmak benim için büyük bir onur, “İzleyici karşısına çıkacağımız günü iple çekiyoruz. Seyircilerden tam not alacağımızı umuyoruz” dedi.
 

Ayrıca önemli isimlerden de bahsedilecektir.
 

Çekimleri Kirli Kedi Üretim tarafından tamamlanan 13 bölümden oluşan küçük dizi İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un 1913-1924 yılları arasındaki hayatını ekrana taşıyacak. ailesini ortada tutmaya çalışan bir yandan da ülke gençliğine gönül vermeye çalışan Tevfik Fikret, Recaizade Mahmut Ekrem, Süleyman Nazif, Abdülhak Hamid Tarhan, Enver Paşa, Talat Paşa, Halide Edip Adıvar ve Kara Kemal. karakterleri içerir. Yapımcılığını Raif İnan ve Uğur Uzunok’un üstlendiği dizinin yönetmenliğini Selahattin Sancaklı üstleniyor. Dizinin senaryo ekibinde Uğur Uzunok’un yanı sıra Nurullah Symatik ve Tacettin Girgin yer alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberyildizeli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu