Haber

Sahibinin elleriyle beslediği Bircan isimli inek, 11 gün kaldığı enkazda hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler Adıyaman’ı da vurdu. Merkeze bağlı Dardoğan Köyü’nde çiftçilik yapan Birgül Tuncay’ın Bircan adlı ineği ezildi. Tuncay her gün enkaza girip ineğine su ve mama verdi. Jandarma Arama Kurtarma Ekipleri, Bircan’ı enkazdan 11 gün sonra kurtardı.

BİRCAN HAYATINI KAYBETTİ

Tedaviye alınan Bircan’dan acı haberler gelmek. İhtiyaç sahibi hayvanlara bakım hizmeti veren bir dernek olan Melekler Hayat Köyü Derneği’nin (MEYAKO) resmi hesabından yapılan açıklamada Bircan’ın hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bircan’ımızı kaybettiğimizi üzülerek duyuruyoruz. Dardoğan köyünde çiftçilik yapan Bircan, teyzemizin ahırının yıkılması sonucu telef oldu ve Bircan 11 gün boyunca çabalarını bırakmadı. Kurtardığımızda ilk muayene sonucuna göre boynunda ve sırtında kırıklar vardı.6 aylık hamile olduğu tespit edilen yavrunun anne karnındaki morluktan ölmesinin annenin ölümünden önce meydana geldiği belirlendi. anne.Sonuç olarak yavru anneyi zehirledi.çok üzgünüz…

BAKAN KIRİŞCİ DE PAYLAŞTI

Bircan’ın kurtarılmasının ardından Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından açıklama yaptı. Bakan Kirişci, “Adıyaman’da damızlıkçımız Birgül Tuncay’ın enkaz altında kalan ineği Bircan’ı ekiplerimizin ve diğer kurumlarımızın yoğun çabaları sonucunda kurtardık. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” dedi.

SAHİBİNİN GÖZYAŞLARI OLDU

İneğinin kurtarılmasının ardından gözyaşlarına boğulan Birgül Tuncay, “Bircan’ım kurtuldu, Allah hepinizden razı olsun. Bugün çok mutluyum. Keçilerim kurtulsa daha çok sevinirdim. Kurtulmadılar” dedi. terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu